Awans szóstoklasistek "Dwójki" do strefy medalowej!

Judyta

W piątkowe przedpołudnie, uczennice naszej szkoły, walczyły o awans do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej. W turnieju półfinałowym, rozegranym na parkiecie czerskiej hali, zagrały najlepsze reprezentacje szkół z powiatów: gdańskiego, kościerskiego, starogardzkiego oraz chojnickiego. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, a każdy z meczów w czasie 2 x 12 minut. Trzeba przyznać, że gospodynie – uczennice czerskiej „Dwójki”, zaprezentowały się rewelacyjnie. W żadnym z meczów, rozegranych przez nasze dziewczęta, ich przeciwniczki nie mogły mieć cienia nadziei na wygraną. Czerszczanki grały wyjątkowo skoncentrowane i aktywne w obronie i bardzo mądrze i skutecznie w ataku. W rezultacie wszystkie spotkania wysoko wygrały. 

Nasze zawodniczki na co dzień uczą się w klasach sportowych, a reprezentując LUKS Pol Czersk, biorą udział w rozgrywkach ligowych. We wtorek (14 marca), w Hali Sportowej im. R. Bruskiego, dziewczęta z Czerska będą gospodyniami finału wojewódzkiego. Liczymy na udany występ.

Wyniki:

- SP Nowa Karczma – SP nr 2 Czersk 2 – 10

- SP Przywidz – SP nr 3 Starogard Gd. 10 – 3

- SP Nowa Karczma – SP Przywidz 8 – 8

- SP nr 2 Czersk – SP nr 3 Starogard Gd. 17 – 1

- SP Nowa Karczma – SP nr 3 Starogard Gd. 7 – 5

- SP nr 2 Czersk – SP Przywidz 18 – 6

 

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – SP nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku

2. miejsce – SP w Nowej Karczmie

3. miejsce – SP w Przywidzu

4. miejsce – SP nr 3 w Starogardzie Gdańskim

Skład reprezentacji SP nr 2 w Czersku: Julia Rokita – 2 bramki, Alicja Krzyżkowska – 8, Iga Grzywacz – 3, Nadia Sobiechowska, Maja Moskal – 3, Zuzanna Hetmańska, Małgorzata Warsińska – 7, Emilia Cisewska – 9, Małgorzata Połom, Wiktoria Kurp – 6, Antonia Smorczewska, Klaudia Sząszor – 7, Paulina Lipianka – B, Lena Skajewska – B. Trener – Wojciech Linda

Podziękowania dla wolontariuszek: Liliany Sijki, Oli Cysewskiej i Natalii Filipowicz, za pomoc w obsłudze stolika sędziowskiego.

RODZICÓW TRZECIOKLASISTÓW ZAPRASZAMY DO ZAPISANIA SWOICH POCIECH DO KLASY IV SPORTOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II, do której rekrutacja już ruszyła. (szczegóły w sekretariacie szkoły)

W. Linda

Odsłony: 65

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego