Drzwi otwarte w "Dwójce"

Judyta

Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku otwarto drzwi dla uczniów i rodziców, by mogli poznać życie szkoły od środka.

2 marca, przed południem, gościliśmy grupy zerowe wszystkich czerskich przedszkoli oraz SP1 i SP2. Była okazja, by pod okiem wychowawczyń i starszych kolegów sprawdzić, czym tak naprawdę żyje szkoła.

Przedszkolaki wzięły aktywny udział w rozgrywkach sportowych, „spotkały się” z różnymi dziedzinami wiedzy na kreatywnych stoiskach przedmiotowych i artystycznych. Z zaciekawieniem i pasją maluchy podejmowały różnorodne zadania, zbierały pieczątki i odbierały przygotowane specjalnie na tę okazję nagrody pamiątki. Przygotowano również maskotki i słodycze dla każdej grupy.

Od godziny 16.00 podwoje szkoły otwarto dla rodziców i dzieci, młodszych i starszych, obecnych i przyszłych uczniów „Dwójki”. Na to rodzinne popołudnie nauczyciele i uczniowie  przygotowali moc atrakcji, sportowych, artystycznych i naukowych.

W pierwszej części popołudniowego spotkania zaprezentowały się „szkolne i przedszkolne talenty”. W tym miejscu mogliśmy usłyszeć znane przeboje i wiersze. Duże emocje wywołały również popisy taneczne i akrobatyczne starszych dzieci oraz pokaz piłki ręcznej.

W drugiej, aktywnej części popołudnia, dużym zainteresowaniem cieszył się „Kącik kreatywnego przedszkolaka” oraz „Klub Młodego Odkrywcy”. Odwiedzający z zaciekawieniem zwiedzali stoisko z „Językiem obcym w świat”, gdzie można było pobawić się językiem angielskim, „Ogródek matematyczny” z bardzo ciekawymi zadaniami logicznymi oraz „Bajkowo-historyczne łamańce językowe”, gdzie  humaniści sprawdzali umiejętności językowe a pasjonaci historii podziwiali zbiory historyczne. Na stoisku „Świat wokół nas” można było podziwiać ciekawe doświadczenia przygotowane przez młodzież szkolną. W małej salce natomiast przygotowano  różnorodne  gry i zabawy integracyjne oraz ciekawe zagadki logopedyczne i pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.   Przebojem dnia  okazało się naukowe stoisko „Wesołej robotyki”, na którym przejęci uczniowie demonstrowali użycie okularów wirtualnej rzeczywistości ClassVR oraz bawili się robotami LEGO, Photonami i Ozobotami oraz mogli zapoznać się z pracą drukarki 3D. Wszyscy uczestnicy mogli również wyczarować imponujące prace plastyczne, dekoracje papierowe i ozdoby z gliny, masy solnej, ozdobić ciasteczka czy też wyżyć się na instrumentach muzycznych  pochodzących z różnych stron świata. Tego dnia można było również zasmakować w potrawach różnych stron Europy.

Na wolnej płycie boiska starsi i młodsi rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, zdobywając zasłużone dyplomy i słodycze. Zużytą energię uzupełniano w kawiarence, gdzie serwowano sałatki, gofry, przekąski, ciasta oraz popcorn.

„Drzwi otwarte” szkoły to okazja do zaprezentowania jej najlepszych, wypracowanych przez lata tradycji i dokonań – przedstawienia oferty edukacyjnej. Wspólnie spędzony czas sprzyjał rozmowom, pytaniom, wyjaśnieniom. Duża ilość zaprezentowanych pomocy dydaktycznych pochodziła z zakupów w ramach programu Laboratoriów Przyszłości.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spotkać się z nami i przyjęli zaproszenie do wspólnej zabawy pod hasłem „Odkryj talent z Dwójką”. Wielkie wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich nauczycieli, uczniów, sponsorów, wolontariuszy, a zwłaszcza Rady Rodziców oraz Aktywnej Dwójki – Stowarzyszenia „Barka” za pomoc finansową oraz wsparcie szkolnej imprezy.

Do zobaczenia za rok.


#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

 

Odsłony: 708

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego