"Anaruk, chłopiec z Grenlandii" w klasie 3a

Judyta

Uczniowie klasy 3a spędzili czas z samodzielnie przeczytaną lekturą "Anaruk, chłopiec z Grenlandii". Trzecioklasiści wszystkie spostrzeżenia dotyczące tej książki i jej autora zanotowali na swoich mapach myśli. Znalazły się tam m.in. przygody Anaruka, codzienne życie jego rodziny, zajęcia dawnych Inuitów, ważniejsze informacje również o samej Grenlandii i żyjących tam zwierzętach.

Kolejny raz bardzo podobała się wszystkim notatka z wykorzystaniem rysunków, krótkich zdań, haseł, liczb itp. Podsumowaniem pracy z lekturą było wykonanie kompozycji przestrzennej pt. "W świecie Anaruka". W ruch poszły papierowe kubki i talerzyki, kredki, farby, kleje i nożyczki, a zadanie staraliśmy się wykonać najlepiej jak potrafiliśmy. Zapraszamy do obejrzenia wystawki naszych prac.

H. Ważna

Odsłony: 1274

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego