"Pancake Day" - "Dzień Naleśnika"

Judyta
Ostatki, zapusty – okres kończący karnawał jest różnie nazywany i obchodzony na świecie. Jeszcze kilka dni temu, w "tłusty czwartek", zajadaliśmy się pysznymi pączkami, a ostatni wtorek kończący karnawał, to w krajach anglojęzycznych „Pancake Day” – potocznie zwany „Dniem Naleśnika”. Postanowiliśmy zagłębić się w tajniki tej anglosaskiej tradycji.
 
Uczniowie klasy innowacyjnej – 4b, przygotowali prezentacje w języku angielskim, podczas których przekazywali swoim słuchaczom sposób i instrukcje przygotowania naleśników. Czwartoklasiści zadbali o najdrobniejsze szczegóły podczas swoich wystąpień. Drugoklasiści natomiast poznawali angielskie nazwy poszczególnych składników niezbędnych do przygotowania naleśnika, po czym dzielnie wypowiadali się na temat swoich prac, wprawdzie papierowych, ale artystycznie ozdobionych, naleśników.
 
Nasi najmłodsi uczniowie zgłębiali tajniki tego święta zarówno podczas lekcji języka angielskiego, jak i w trakcie zajęć ze swoimi paniami. Była zabawa "zawijanie naleśnika", dzieci próbowały swoich sił w tradycyjnym podrzucaniu naleśników i wyścigu z patelnią ze składnikami - najtrudniejsze było oczywiście jajko. Przedszkolaki z oddziału "0b", w ramach innowacji pedagogicznej "Kulinarne ABC", wcieliły się w role prawdziwych kucharzy. Brawa!
 
Dodatkowo, po południu w szkole roznosił się naleśnikowy zapach, który zwabił naszych najmłodszych do szkolnej kuchni. To panie kucharki, pod czujnym okiem pani Wioli, smażyły na podwieczorek słodkie i pachnące naleśniki. Dziękujemy Drogie Panie! Doceniamy Waszą codzienną pracę - ciekawą i twórczą, a jednocześnie odpowiedzialną i trudną. 
 
Tak oto pożegnaliśmy tegoroczny karnawał – przy wspaniałej zabawie i przepysznej uczcie naleśnikowej! O wszystkim możecie przekonać się sami przeglądając naszą fotogalerię.
 
Nauczycielki oddziałów zerowych i języka angielskiego
 
Odsłony: 126

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego