Wirtualna rzeczywistość na lekcjach

Administrator

Dzięki pozyskaniu okularów wirtualnej rzeczywistości ClassVR w ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie podczas lekcji informatyki mogli się zapoznać z tą technologią. Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w procesie nauczania podnosi atrakcyjność zajęć oraz procent przyswajanej wiedzy przez doświadczenia i obrazy. Pozyskane okulary można praktycznie wykorzystać na wszystkich przedmiotach. VR obecnie wchodzi do edukacji, szkoleń, warsztatów nie tylko w szkołach ale również w firmach i korporacjach.

Dzięki ClassVR uczniowie w ułamku sekundy przenieśli się na plaże tropikalnych wysp, pływali z rekinami, nurkowali podziwiając rafy koralowe, spacerowali przy kraterze wulkanu, weszli do pokoju w Arles w obrazie  van Gogha, byli uczestnikami safari wraz z lampartami. To tak na początek. Do zobaczenia na lekcjach.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

MG 22.02.2023r.

 

Odsłony: 121

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego