Projekt szkolny: Sposoby oszczędzania ENERGII. Jestem w tym mistrzem!

Projekt szkolny: Sposoby oszczędzania ENERGII. Jestem w tym mistrzem!

W projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Jego realizację zaczęliśmy po tym, jak dotarła do nas informacja o programie Mistrzowie Energii, czyli 11 stycznia, niestety krótko przed rozpoczynającymi się zimowymi feriami.

Zanim jednak przystąpiliśmy do konkursów, zorganizowanych w ramach szkolnego projektu: Sposoby oszczędzania ENERGII. Jestem w tym Mistrzem!, wszystkie klasy podczas zajęć lekcyjnych obejrzały animowane filmiki o sposobach oszczędzania energii. Odbyły się również pogadanki na ten temat.

Informacje o konkursach, przekazał uczniom samorząd szkolny oraz zamieściliśmy je na naszym szkolnym FB. Zadania konkursowe uczniowie realizowali podczas ferii.

Przeprowadziliśmy trzy szkolne konkursy:
➡️ Praca plastyczna pt. „Sposoby oszczędzania ENERGII. Jestem w tym Mistrzem!”– prace indywidualne.
➡️ Prezentacja multimedialna: „Sposoby oszczędzania ENERGII. Jestem w tym Mistrzem!” – prace indywidualne bądź prace w parach.
➡️ Konkurs na najdłuższą listę sposobów oszczędzania ENERGII.

Do komisji konkursowej wpłynęło wiele ciekawych prac. W dniu 30 stycznia jury w wyróżniło w poszczególnych kategoriach następujące osoby:

➡️ Sposoby oszczędzania ENERGII - praca plastyczna kl. 0-3:
▪️I miejsce- Oliwia Zatorska kl. 1c i Stanisław Bober kl. 1c
▪️II miejsce- Stefania Smorczewska kl. 3a i Damian Knitter kl. 1c
▪️III miejsce- Iga Miętkowska kl 2b
Wyróżnienia: Zuzanna Wenta-Rekowska kl. 2b, Aleksander Wałdoch kl. 0a oraz Filip Wróblewski kl. 1c

➡️ Sposoby oszczędzania ENERGII - lista sposobów oszczędzania energii kl.4-8:
▪️I miejsce- Nikola Sobiechowska kl. 6c
▪️II miejsce- Agata Zyugmunt kl. 7a
▪️III miejsce- Bartosz Morek kl. 5d
Wyróżnienia: Zofia Szulc kl. 4b, Miłosz i Mateusz Galikowscy kl. 5c oraz Weronika Rydzkowska kl. 4b

➡️Sposoby oszczędzania ENERGII - praca plastyczna kl. 4-8:
▪️I miejsce- Amelia Łangowska kl. 5d i Julia Zatorska kl. 4b
▪️II miejsce- Bartosz Morek kl. 5d i Marcel Krueger kl. 6c
▪️III miejsce- Maja Wajdzik kl. 4b
Wyróżnienia: Julia Krawczyk kl. 6c, Karol Wolszlegier kl. 4c oraz Daria Hryniewicz kl. 5b

➡️Sposoby oszczędzania ENERGII - prezentacja multimedialna kl. 4-8:
▪️I miejsce- Nikola Leper kl. 6c
▪️II miejsce- Damian Łosiński kl. 8d
▪️III miejsce- Liliana Sawicka kl. 6b

Wyniki konkursów ogłosiliśmy 31 stycznia, a nagrody i dyplomy wręczymy zwycięzcom podczas najbliższego szkolnego apelu. Z nagrodzonych prac plastycznych powstała szkolna wystawa.

W pierwszym dniu po feriach zimowych, czyli 30 stycznia, wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami spotkali się na płycie boiska, gdzie razem, by potwierdzić, że w ostatnim czasie zapoznaliśmy się ze sposobami oszczędzania energii, zawołaliśmy: „Cała Dwójka dobrze wie, jak energię oszczędza się”.

Wiedzę, którą zdobyliśmy podczas realizacji projektu, wdrażamy w życie. Będziemy starać się utrzymać tytuł Mistrzów Energii!

K. Thiede