Międzynarodowy Dzień LEGO

28 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lego. Tego dnia przebywaliśmy jeszcze na feriach zimowych, ale tuż po powrocie do szkoły, pierwszy tydzień poświęciliśmy właśnie tematyce klocków Lego.

Uczniowie „Dwójki” to prawdziwi miłośnicy i pasjonaci tej popularnej zabawki. Co się u nas działo w minionym tygodniu…?

W ramach godzin wychowawczych nauczyciele przeprowadzali pogadanki na tematy: za co uwielbiamy klocki Lego, czego możemy się nauczyć podczas tego zajęcia, dlaczego warto budować z klocków, co jest najtrudniejsze przy tworzeniu projektów itp. Uczniowie poznawali historię najsławniejszych klocków na świecie oglądając filmy czy czytając opowiadania poświęcone tej zabawce, odbywali również wirtualne spacery po parkach rozrywki Legoland. Najmłodsi uczniowie bawili się przy „legowych” piosenkach. Klocki Lego były obecne na lekcjach wielu przedmiotów i zajęć innowacyjnych. Krótko mówiąc – „Lego Masters” czerskiej „Dwójki”.

Odbyły się również konkursy plastyczne poświęcone tematyce klocków Lego – wyniki podamy wkrótce.

Nazwa Lego pochodzi od słów „LEg GOdt”, co w języku duńskim oznacza „baw się dobrze”! Lego to doskonała rozrywka dla każdego – dziecka, nastolatka, jak i dorosłego. „Bawcie się dobrze” - tego Wam Wszystkim życzymy!

K. Klaman, J. Sikorska