"Dokarmiamy ptaki zimą"

Judyta

W piątek, 16 grudnia, w klasie 2b odbyło się spotkanie z Panią Leśnik Alicją Sabiniarz w ramach akcji "Dokarmiamy ptaki zimą".

Dzieci podczas spotkania zapoznały się z ptakami, które potrzebują naszej pomocy zimą, z rodzajami karmy dla ptaków oraz zagrożeniami jakie czyhają na ptaki oraz inne zwierzęta leśne zimą. Otrzymały instrukcję jak należy dbać o ptaki oraz inne zwierzęta leśne nie zasypiające na zimę i w jaki sposób im pomagać przetrwać w tym trudnym dla nich czasie. Wysłuchać mogły także odgłosów naszych ptasich przyjaciół, które z chęcią zaglądają np. do naszych przydomowych karmników.

Z dużym zaangażowaniem Pani Leśnik odpowiadała na wszystkie pytania dzieci oraz podpowiedziała jak można wykonać samodzielnie karmnik. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali piękne drewniane zakładki.

To była wspaniała lekcja przyrody!! Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy już na kolejną lekcję.

K. Klaman

Odsłony: 647

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego