Klasy 4a i 4b z wizytą u Świętego Mikołaja

Judyta

Coraz bliżej święta… We wtorkowy zimowy dzień (13 grudnia), kolejni uczniowie „Dwójki”, tym razem klas 4a i 4b, zaznali prawdziwie świątecznej i bajkowej atmosfery!

Zacznijmy jednak od początku… Czwartoklasiści wybrali się na jednodniową wycieczkę, którą rozpoczęli od wizyty w Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie i wzięli udział w dwóch lekcjach muzealnych. Nasi uczniowie mieli bezpośredni kontakt z zabytkami i zbiorami dotyczącymi tematu zajęć. Dziękujemy pracownikom muzeum za ciekawy przekaz wszystkich treści.

Wreszcie nastała pora, by przeżyć iście świąteczną przygodę - Park Rozrywki w Drzewinie i długo wyczekiwany „Przystanek Świętego Mikołaja”! Przywitała nas specjalna postać - ‘Elf Przewodnik’, z którym kolejno odwiedziliśmy alpaki i gromadkę kózek w żywej szopce oraz namiot, gdzie popijając ciepłą herbatkę przy rozpalonym ognisku, wysłuchaliśmy legend na temat Mikołaja, jego podróży i pomocników.

Na tym nie koniec atrakcji… Mikołajowe kino w namiocie sferycznym i wyświetlana historia zabrała nas w świąteczną podróż i wprowadziła do zimowej krainy pełnej czarów. Obejrzeliśmy także wystawę ruchomej ’Szopki LEGO’ z ponad stu tysięcy klocków, wystawę największej w Polsce ruchomej ‘Wioski Świątecznej’ oraz wystawę ‘Wioski z Piernika’ wykonanej w 100% z jadalnych produktów.

Czwartoklasiści, z pomocą ‘Elfa Dekoratora’, stworzyli własnoręcznie zdobione bombki i świeczki.

Ostatnim punktem programu pobytu w tym magicznym miejscu była wizyta w biurze Świętego Mikołaja, gdzie wymieniliśmy ze sobą kilka zdań. Święty Mikołaj zdradził nam pewne ciekawostki na temat swojej pracy.

Nasi uczniowie na długo zapamiętają swój „wycieczkowy dzień”! Niesamowitych przeżyć i wrażeń było co niemiara! Poczuliśmy prawdziwą magię świąt!

B. Kuczkowska, J. Sikorska

Odsłony: 812

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego