Podsumowanie konkursów profilaktycznych

W ramach projektu „AKTYWNI W DZIAŁANIU – WOLNI OD NAŁOGÓW!”, realizowanego przez Aktywną Dwójkę – Stowarzyszenie „Barka” w SP nr 2 w Czersku, przeprowadzono konkurs plastyczny dla klas 0-III pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch!” oraz konkurs literacki, multimedialny i plastyczny pod hasłem „Aktywni w działaniu! – wolni od nałogów!”.

W tegorocznej edycji nagrodę główną, w formie tabletu, zdobyli: Marcel Bartosz z kl. IV b oraz Sambor Czapiewski z klasy V b. Marcel wykonał wyjątkową prezentację multimedialną ukazującą, w formie komiksu, skutki niewłaściwych zachowań oraz przykłady aktywnych form spędzania czasu wolnego. Sambor natomiast, w niezwykle kreatywny sposób, pisany wierszem, udowodnił nam, że lepiej być aktywnym i wolnym od nałogów. Obie prace najbardziej zachwyciły komisję konkursową.

To jednak nie koniec nagród. Pozostali nagrodzeni otrzymali: słuchawki lub głośniki bezprzewodowe, ciekawe gry planszowe, puzzle i sprzęt sportowy, a wszystko to dzięki dotacji z Gminy Czersk, na realizację tego przedsięwzięcia. Oto wyniki szczegółowe konkursów profilaktycznych:

Konkurs plastyczny kategoria - klasy 0 - I:

I miejsce – Lena Narloch oddział 0 a
II miejsce – Damian Knitter kl. I c, Oliwia Zatorska kl. I c
III miejsce – Michalina Rymon – Lipinska oddział 0 a
wyróżnienie - Laura Izdepska oddział 0 b, Aleksander Wałdoch oddział 0 a, Ksawery Karliński oddział 0 b

Konkurs plastyczny kategoria - klasy II - III:

I miejsce – Maja Wilczewska kl. III a
II miejsce - Antonina Wrycza kl. III a
III miejsce – Wiktoria Moga kl. II b
wyróżnienie – Kacper Izdepski kl. III a, Franciszek Wrycza kl. II c, Agata Kloska kl. IIa

Konkurs plastyczny kategoria – kl. IV-VI:

I miejsce – Zofia Szulc kl. IV b, Julia Zatorska kl. IV b
II miejsce – Mateusz Galikowski kl. V c
wyróżnienie – Miłosz Galikowski kl. V c, Karol Wolszlegier kl. IV c, Daria Hryniewicz kl. Vb

Konkurs multimedialny kategoria – klasy IV – VI:

I miejsce – Marcel Bartosz kl. IV b, Sambor Czapiewski kl. V b
II miejsce – Agata Szmeja kl. VI b
III miejsce – Michał Bona kl. VIc, Lena Brzezińska kl. V b, Weronika Rydzkowska kl. IVb, Havier Wirkus kl. VIb
wyróżnienie – Antoni Baszanowski kl. Vb, Jakub Chmara kl. VIc, Julia Gromowska kl. V b, Kacper Bartosz kl. V b, Julia Porębska kl. IVb, Liliana Sawicka kl. VI b, Oliwer Konwalski, kl. IVb

Konkurs literacki kategoria – klasy VI – VIII

I miejsce – Aleksander Krocz kl. VIIIa,
II miejsce - Gabriel Drelak kl. VIIIb oraz Mikołaj Jutrzenka kl. VIIIa

Gratulujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz życzymy kolejnych sukcesów. Zachęcamy również pozostałych uczniów do wzięcia udziału w kolejnych edycjach, być może jeszcze w tym roku szkolnym.

Zarząd Aktywnej Dwójki – Stowarzyszenia „Barka”