Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Rozmawiasz-Pomagasz 'Good Network'

Kolejne spotkanie międzykontynentalne za nami!

Jak już informowaliśmy, nasza szkoła przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Rozmawiasz – Pomagasz Goodnetwork.

Tym razem uczniowie klasy 5d, którzy realizują innowację pedagogiczną „Podróże małe i duże”, wzięli udział w „wirtualnej podróży” i odbyli spotkanie on-line ze szkołą Mathare Light Centre w Nairobi. Tematem przewodnim naszych zajęć były walory turystyczne obu krajów. Piątoklasiści prezentowali kolejno: polskie pasma górskie, morze z pięknymi plażami i wydmami, jeziora, rzeki, największe miasta, a także charakterystyczne uprawy. Cały przekaz odbywał się oczywiście w języku angielskim, a nasi uczniowie wzbogacili swój pokaz wspaniałymi zdjęciami z różnych rejonów Polski. Dodatkowo, całe wystąpienie zostało uwieńczone piosenką. Wielkie brawa dla uczniów klasy 5d!

Młodzi Kenijczycy również opowiedzieli nam kilka ciekawostek na temat ich kraju, kultury i zwyczajów.

Atmosfera była wspaniała, a samo spotkanie bez wątpienia dostarczyło obu stronom wielu niezapomnianych przeżyć. Dodatkowo, pokazaliśmy mieszkańcom Afryki jak wygląda prawdziwie zimowa aura.

Nasi kenijscy przyjaciele zaczynają niebawem swoje dwumiesięczne wakacje. Zobaczymy się dopiero w lutym. Obiecujemy jednak, że nie będziemy w tym czasie próżnować, ROZMAWIAMY-POMAGAMY!

Już niedługo zbiórka na rzecz szkoły, z którą współpracujemy!

J. Sikorska