Wyniki Konkursów

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK  SZKOLNYCH

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, z tej okazji w naszej szkole odbyły się konkursy i ciekawe akcje biblioteczne:

Oto wyniki konkursów:

1. Konkurs plastyczny „Zakładka do książki” dla uczniów klas II i III.

I miejsce – Agata Kloska z klasy II A

II miejsce Zuzanna Szmaglińska kl II B

1. Konkurs na projekt graficzny LOGO biblioteki szkolnej dla uczniów klas VII – VIII.

I miejsce Jakub Latała z klasy VIII A

11 października, wspólnie z Samorządem Uczniowskim przeprowadziłyśmy akcję bicia rekordu czytania książek podczas przerwy. W akcji uczestniczyło 117 uczniów. Szkolni detektywi sprawdzali znajomość tytułu czytanej książki. Nagrodą za udział była  pozytywna uwaga. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zachęcamy do udziału w tej akcji w przyszłym roku szkolnym!

Naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych, podczas spotkań maluchy poznały bibliotekę i pracę bibliotekarza. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajek i wierszyków, obiecały jeszcze nas  odwiedzać. Na koniec spotkania otrzymały słodkie niespodzianki.

Wspólnie z Paniami ze świetlicy prowadziłyśmy akcję: „Na mamy czekamy i bajek słuchamy”. Dzieci oczekujące na odbiór przez rodziców spędzały czas w czytelni, gdzie słuchały bajek czytanych przez nas.

25 października odbył się „Dzień łamańców językowych”. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Osoby odwiedzające bibliotekę odczytywały trudne zdania a jako nagrodę otrzymywały słodycze.

W wyniku akcji „Podaruj książkę bibliotece szkolnej” na półki biblioteki trafi 39 woluminów. Serdecznie dziękujemy darczyńcom.

Biblioteka szkolna wzięła udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym  „Nakręceni na czytanie z Księgarnią Tuliszków”, warunkiem udziału było przeprowadzenie kiermaszu książki i stworzenie reklamy filmowej tego wydarzenia.

W ramach popularyzowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży 22 uczniów z naszej szkoły bierze udział w Ogólnopolskim konkursie czytelniczym - WIELKIM MARATONIE CZYTELNICZYM, w naszej szkole odbywa  się on w trzech grupach wiekowych. Jest to nie lada wyzwanie. Każdy uczestnik czyta co miesiąc, wyznaczoną przez organizatora książkę oraz rozwiązuje test sprawdzający znajomość jej treści. Konkurs jest wieloetapowy, jego wyniki poznamy dopiero w maju.

Wszystkim zaangażowanym w obchody MIĘDZYNARODOWEGO  MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej współpracy!

BIBLIOTEKARKI