Święto Szkoły

Administrator

W czwartek 13 października 2022w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Dzień Patrona św. Jana Pawła II.
Społeczność szkolna zebrała się na boisku, by udać się na Mszę Świętą,podczas której zaprezęnowano inscenizację na temat życia i twórczości naszego Patrona.
Po powrocie do szkoły dzieci z edukacji wczesnoszkolnej wzięły udział w różnego rodzaju warsztatach pod hasłem "Dzień odkrywcy". Atrakcyjność zajęć bardzo spodobała się najmłodszym uczniom-w trakcie dobrej zabawy poznawali na przykład podstawy programowania.

Czwartoklasiści natomiast brali udział w warsztatach plastyczno-muzycznych oraz konkursach na najlepsze wykonanie "Pieśni szkoły "oraz na najlepsze przebranie"Jestem przyjacielem Jana Pawła II -pochodzę z..."

Wybrane klasy rozwiązywały quizy o naszym Patronie przygotowane przez nauczycieli religii.
W hali sportowej klasy piąte i szóste uczestniczyły w polonistyczno-sportowym Turnieju o papieskie kremówki.
Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 6a sportowej. Gratulacje!
Najstarsi uczniowie wzięli udział w warsztatach z samoobrony, pokazach karate, spotkaniach z policjantem, warsztatach profilaktycznych oraz pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tego dnia nie zabrakło dla wszystkich słodkości, drożdżówek i oczywiście pożywnego posiłku. Za wszystkie nagrody, upominki i słodycze dziękujemy naszej Radzie Rodziców, Stowarzyszeniu Barka oraz piekarni Magdalenka.
Dzień Patrona to zdecydowanie jeden z ulubionych dni w kalendarzu szkolnym całej naszej społeczności!