Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Rozmawiasz-Pomagasz 'Good Network'

Pierwsze międzykontynentalne spotkanie on-line za nami!

Nasza szkoła przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Rozmawiasz – Pomagasz „Good Network”:

- ROZMAWIAMY, czyli nawiązujemy współpracę ze szkołą w Afryce i organizujemy spotkania online w języku angielskim;

- POMAGAMY, czyli: przeprowadzamy dowolną zbiórkę na rzecz szkoły, z którą współpracujemy, Mathare Light Centre w Nairobi, Kenia.

Pierwsza lekcja on-line już za nami. Klasa 4b (innowacyjna) spisała się na medal!!! Uczniowie dzielnie opowiadali o swoim kraju, symbolach i zwyczajach narodowych. Nasi kenijscy rówieśnicy byli zachwyceni formą przekazu. Brawa dla czwartoklasistów! My również mieliśmy okazję wysłuchać młodych mieszkańców Kenii na temat ich kraju, kultury i zwyczajów. Były nawet prawdziwie afrykańskie śpiewy! Obie strony próbowały również swoich sił w nauce nowych słów – w języku polskim i suahili. Śmiechu było co niemiara.

Wierzymy, że owa współpraca dostarczy obu stronom wielu niezapomnianych przeżyć. Liczymy, że rozbudzi w naszych uczniach ciekawość świata, a przede wszystkim rozwinie w nich wrażliwość i chęć pomagania nowo poznanym rówieśnikom z Kenii, znajdującym się często w bardzo trudnych sytuacjach życiowych.

Kolejne etapy współpracy przed nami! Rozmawiamy – Pomagamy!