WYNIKI SZKOLNEJ LIGI ORTOGRAFICZNEJ

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Szkolna Liga Ortograficzna, której celem jest popularyzacja poprawnej polszczyzny, ortografii, a także wyrabianie szacunku do języka ojczystego.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV- VI oraz VII- VIII. Do konkursu przystąpiło łącznie 50 uczniów - 27 z klas IV – VI oraz 23 z VII - VIII.

Raz w miesiącu konkursowicze zmagali się z trudnościami ortograficznymi, pisząc dyktanda „najeżone” wyjątkami i bardzo trudnymi wyrazami, których nie stosuje się na co dzień. Ostatni zaś test sprawdzał nie tylko umiejętności ortograficzne, ale także znajomość zasad poprawnej pisowni.

Szkolnym Mistrzem Ortografii w kategorii klas IV – VI został Jakub Czarnowski (kl. VB), Wicemistrzynią - Maja Matuszak (kl. IVB), a II Wicemistrzynią - Agata Zygmunt (kl. VIA).

Szkolnym Mistrzem Ortografii w kategorii klas VII - VIII został Jakub Kiedrowski (kl. VIIIC), Wicemistrzynią – Aleksandra Czechowska (kl. VIIC), a II Wicemistrzynią- Amelia Zawojska (kl. VIIIC).

Konkurs wyzwolił wiele emocji zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Gratulujemy zwycięzcom!

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Nagrody zostaną wręczone w dniu rozdania świadectw szkolnych.

Do zobaczenie we wrześniu!

Organizatorzy: Joanna Zielińska i Wiesława Baszanowska