Kolejny sukces trzecioklasistów

Marta K.

W czwartek, 9 czerwca, uczniowie klasy III c pod pojechali na finał konkursu „Przyroda wokół nas” – XXVI edycja pod hasłem „Chrońmy dzikie zapylacze”, który odbył się  w Terenowym Ośrodku Edukacji i Promocji Rezerwatu Biosfery „Bory Tucholskie” w Pile k. Gostycyna. Do finału zakwalifikowały się 4 zespoły:

- Szkoła Podstawowa nr 2 w Tucholi (kl. IV),

- Zespół Szkół w Rytlu (dwie kl. IV)

- Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku (kl. III).

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów światem przyrody, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, a zarazem kształtowanie właściwej postawy wobec przyrody i środowiska oraz inspirowanie do podejmowania praktycznych działań na rzecz jej ochrony w swoim najbliższym otoczeniu.

Nasz zespół w składzie: Marcel Bartosz, Kamila Elak i Weronika Rydzkowska opieką p. Marceliny Pruskiej-Rekowskiej zakończył zmagania na pierwszym miejscu!

Zwycięskie zespoły otrzymały sprzęt RTV, lornetki i piłki, a reprezentanci klas książki przyrodnicze ufundowane przez Tucholski Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Tuchola. Puchar przechodni – puchacza, będący symbolem konkursu, wkrótce przywędruje na rok do naszej  szkoły.

Na zakończenie rozgrywek przyrodniczych na wszystkich uczestników czekał pyszny poczęstunek.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

MPR