XX WPPDiM "Śpiewaj razem z nami"

Drodzy Artyści, Opiekunowie!

Kto by przypuszczał, że nasz mały "WPPDiM" przetrwa tyle lat. Startujące niegdyś w konkursie dzieci mają już własne pociechy, które wypełniają swym śpiewem ich codzienność. Mimo wszystkich zawirowań i przeciwności doczekaliśmy dnia, kiedy po raz dwudziesty możemy i pragniemy Was zaprosić do wspólnego śpiewu.

Tegoroczna edycja naszego konkursu wyjątkowo zmienia swoją formę. Chcemy bowiem, by dla uczestników była to specjalna, uroczysta edycja zmagań wokalnych.

W tym roku, XX Jubileuszowy WPPDiM podzielony został na dwie części - kwalifikację oraz finał. Jak przeczytacie w regulaminie, obowiązuje Was wyjątkowo dużo terminów i dat. Prosimy, abyście zapoznali się z nimi dokładnie. Dla nas to bardzo ważne, gdyż ze względu na ogrom spraw, które pozostały do załatwienia, może zabraknąć czasu do wyjaśnienia nieporozumień, a w momencie ich wystąpienia będziemy trzymać się sztywno regulaminu.

Staraliśmy się sprawdzić dokładnie zapis regulaminowy i zachęcamy was do tego samego, bo na pierwszy rzut oka może coś wyglądać na błąd jak np.: "pk.3 - solista może być członkiem zespołu!!!" - Tak to poprawny zapis. Wielu uczestników również nie zauważa różnicy między polskimi a zagranicznymi piosenkami - przypominamy że Beyoncé czy Lady Gaga to nie są wykonawczynie,  które śpiewają po polsku. I jeszcze jedna podpowiedź, której nie wyczytacie bezpośrednio z regulaminu - to czym atakują nas media nie zawsze jest wartościowe lub odpowiednie dla dzieci czy młodzieży - jeśli dziecko śpiewa "szampan wylewa się, toast mogę wznieść" lub "kolońska i szlugi z Tobą wieczór był długi", to na pewno nie będzie to wina dziecka, lecz opiekuna, który kreując prawidłowy rozwój małego artysty nie zrozumiał zapisu "DOBÓR REPERTUARU".

Już dziś wiemy, że chociaż byśmy gorąco chcieli zobaczyć Was tu wszystkich, do drugiego etapu konkursu zostanie zakwalifikowana tylko część uczestników, jednak już dziś zapraszamy wszystkich,  którzy nie dostaną się do części finałowej, aby dołączyli do nas i oglądali koncerty finałowe online. W dniach 6 i 7 maja przygotujemy dla was specjalne studio   finałowe, a w nim transmisję na żywo, właśnie z tych koncertów oraz dodatkowych atrakcji towarzyszącym XX Wojewódzkiemu Przeglądowi Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" Czersk 2022.

ORGANIZATORZY

REGULAMIN XX Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami” Czersk 2022 r.

KARTA ZGŁOSZENIA XIX Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami” Czersk 2022 r.

OŚWIADCZENIE