Laureatka - Magdalena Klaszyńska

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica naszej szkoły, Magdalena Klaszyńska z klasy 4b, została laureatką ogólnopolskiego konkursu ekologicznego ,,Nie zagrażam, a przetwarzam’’. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach Ogólnopolskiej Nocy Biologów 2022.

Celem konkursu było zaprojektowanie przestrzeni publicznej z materiałów ekologicznych prezentującej wymarzone miejsce do zabawy lub spotkań z przyjaciółmi (plac zabaw, skatepark, strefa aktywności). Magda, kierując się potrzebą serca, zaprojektowała z surowców wtórnych plac zabaw przy naszej szkole. Kto wie czy w przyszłości wizja Magdy się nie zrealizuje, a ona sama nie stanie się zawodowym architektem?

W dniu wczorajszym do szkoły dotarła nagroda dla naszej uczennicy ufundowana przez Uniwersytet Śląski, którą uroczyście wręczył Magdzie, w obecności rodziców, dyrektor szkoły Maciej Jakubowski. Magda dodatkowo otrzymała list gratulacyjny podpisany przez profesorów tej uczelni. Jesteśmy bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów.

M. Narloch