Dzień gier planszowych w klasie 2a

Drugoklasiści z 2a mieli w czwartek 10 lutego swój klasowy dzień gier planszowych i zręcznościowych. Na jednej z lekcji na ławkach zamiast podręczników i zeszytów zagościły "planszówki". Takie miłe zajęcia odbyły się w związku z realizacją zajęć z kręgu tematycznego "Sposoby spędzania wolnego czasu". Przyniesione przez uczniów gry wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Dzieci zgodnie przyznały, że przy grach planszowych można ciekawie spędzić czas nie tylko z koleżankami i kolegami, ale też z rodziną. Gry także często uczą nas logicznego myślenia, szybkości reakcji, zręczności, ale też niejednokrotnie poszerzają naszą wiedzę i doskonalą umiejętność czytania i liczenia. Przy okazji tych zajęć porozmawialiśmy też na temat zachowania się w przypadku wygranej i przegranej.

H. Ważna