IX WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Administrator

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV - VII oraz gimnazjum do wzięcia udziału w IX edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego pod hasłem Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca.

Zasady konkursu:
1. Na początku każdego miesiąca (od września do kwietnia) informujemy jaką książkę należy przeczytać.
2. Na początku kolejnego miesiąca zapraszamy na test konkursowy sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury.
3. Za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymacie 1 punkt (nie przyznaje się połowy punktu). Za każdy test możecie otrzymać maksymalnie 20 punktów. Maksymalna suma punktów do uzyskania w Maratonie to 160 punktów.
Polecamy śledzenie strony internetowej naszej szkoły. Będziemy zamieszczały tam najważniejsze informacje związane z Maratonem - kolejne lektury i terminy testów.

Lektury na wrzesień dla klas IV - VI:
Grażyna Bąkiewicz - Mówicie mi Bezprym
Lektury na wrzesień dla klas VII i gimnazjum:
Lois Lowry - Posłaniec

Przewidywany termin pierwszego testu sprawdzającego znajomość lektury:
5 października

W ubiegłym roku nasi uczniowie pierwszy raz przystąpili do maratonowych zmagań. Wśród zacnego grona nagrodzonych znaleźli się uczennice naszego gimnazjum – tytuł laureata otrzymała Anna Mollin, a finalisty – Karolina Czapiewska. Również uczniom ze Sportowej Szkoły Podstawowej udało się wywalczyć tytuły finalistów. Finalistami zostali : Anastazja Kozłowska, Nikola Szwedowska oraz Piotr Nasiek. Nagrody odebraliśmy podczas uroczystej gali w Centrum Solidarności w Gdańsku
Zapraszamy do udziału!!!

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do biblioteki, chętnie udzielimy potrzebnych informacji.

Agnieszka Kozłowska
Magdalena Galikowska