Australian Day

26 stycznia to jeden z najważniejszych dni w roku na Antypodach - Dzień Australii. Jest to dzień wolny od pracy, odbywają się liczne koncerty, pokazy wojskowe, zawody surfingowe czy wyścigi statków.
My, społeczność „Dwójki”, przenieśliśmy się w ten ostatni zimowy styczniowy tydzień właśnie w świat australijski.

Zarówno nauczycielki języka angielskiego, jak i sami uczniowie przeprowadzali ciekawe zajęcia, dzięki którym poznaliśmy kulturę, historię, zwyczaje i codzienne życie mieszkańców tego kontynentu. W czasie przerw można było zeskanować kody QR i poznać w ten sposób inne ciekawostki o Australii.

W ramach zajęć językowych najmłodsi przygotowywali prace plastyczne obrazujące flagę Australii, Wielką Rafę Koralową czy słynny budynek opery w Sydney. A wszystko to odbywało się w towarzystwie naszych maskotek i zabawek – charakterystycznych dla kontynentu australijskiego.
Wśród plakatów i prac uczniów starszych klas mogliśmy podziwiać nietypowe znaki drogowe Australii, unikalne zwierzęta czy różnorodność kulturowo – przyrodniczą tego kontynentu. Pojawiły się także elementy charakterystyczne dla australijskich dyscyplin sportowych – deska surfingowa, rakieta do tenisa czy bumerang. Trzeba przyznać, że pomysły naszych podopiecznych przeszły wszelkie oczekiwania!

Nie zabrakło również innego sportowego akcentu, bo przecież my – uczniowie „Dwójki” wiemy, że ruch to zdrowie! W ramach lekcji wychowania fizycznego nauczycielki klas 1-3 przeprowadzały konkurencję sportową „skoki kangura” w workach, zabawy w węże, rekina i rybki oraz w rafę koralową. Było sporo emocji i śmiechu! O to przecież chodziło, by nasza szkoła chociaż przez chwilę stała się „Małą Australią”. Być może piękne australijskie krajobrazy ukazane na licznych prezentacjach i zdjęciach, zachęcą niektórych z nas do dalekich podróży.

Dziękujemy WSZYSTKIM za pomoc i zaangażowanie!!!