Podsumowanie akcji "Rodacy Bohaterom"

Świąteczny czas okresu Bożego Narodzenia w sposób szczególny kieruje nasze myśli ku potrzebującym pomocy. Dlatego też Szkolny Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski zainicjowały w naszej szkole akcję „ Rodacy – bohaterom”.  Jej celem jest przede wszystkim pamięć o tych Polakach, którzy zostali na Kresach i wdzięczność za świadczenie o polskości na tamtych ziemiach. To również wsparcie weteranów i ich rodzin, którzy często żyją w bardzo skromnych warunkach socjalnych. Takie przedsięwzięcia kształtują w uczniach wrażliwość na potrzeby innych i uczą pomagania drugiemu człowiekowi.

Obfity rezultat akcji jest wynikiem zaangażowania się uczniów kl. IV – VIII. Zebrane produkty zostały przekazane Stowarzyszeniu Traugutt z siedzibą w Pruszczu Gdańskim, które dostarczy świąteczne paczki żywnościowe polskim kombatantom i ich rodzinom mieszkającym na Kresach.

Za serce okazane tym, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a teraz w jesieni swego życia znaleźli się w trudnej sytuacji wyrażamy ogromne podziękowania.

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards).

B. Gąsiorowska