Propozycja dodatkowych zajęć dla przedszkolaków

ZADANIA DODATKOWE DLA CHĘTNYCH

13.04.2021r. (WTOREK)

1. Ptaki – film edukacyjny dla dzieci. W trakcie oglądania przedszkolaki dowiedzą się co to są ptaki i jakie są ich cechy charakterystyczne. Następne części filmiku to odżywianie ptaków, miejsca występowania ptaków, ptasie rekordy, zagadki o ptakach, wędrówki ptaków oraz ptaki w Polsce. Krótkie informacje są łatwe do zapamiętania i sprawią dzieciom wiele radości. Wystarczy kliknąć w link poniżej.

2. Bociany – film edukacyjny. Kilka ciekawostek o bocianie. Wystarczy kliknąć w link poniżej. Miłego oglądania! 😉

3. Zabawy na świeżym powietrzu:

• Zabawa ruchowo naśladowcza ,,Zamieniamy się w ptaki"

Na sygnał rodzica (np. klaśnięcie) dziecko biega w różnych kierunkach w wyznaczonym przez rodzica miejscu. Na hasło ,,Bociany'' dziecko chodzi podnosząc wysoko nogi naśladując chód bociana lub stoi na jednej nodze utrzymując równowagę. Na kolejny sygnał biega w różnych kierunkach. Na hasło ,,Wrona" - zatrzymuje się i kracze kra kra kra...
    Na kolejny sygnał przedszkolak biega w różnych kierunkach. Na hasło wróbelek zatrzymuje się i woła ćwir ćwir ćwir.... Zabawę można powtórzyć kilka razy wymieniając różne ptaki.

• Spacer w okolice domu/parku/lasu czy przedszkola. Poszukiwanie budek lęgowych. Zwrócenie uwagi na ich usytuowanie i budowę.

Przed wyjściem rodzic wyjaśnia dziecku, na co mają zwrócić szczególną uwagę podczas spaceru. Pokazuje obrazek przedstawiający budkę lęgową. Zapoznaje z jej przeznaczeniem. Przedszkolak poszukuje budek lęgowych dla ptaków w okolicy domu/parku/lasu czy przedszkola. Zwraca uwagę na ich usytuowanie i budowę. Zastanawia się, jakie jest ich znaczenie.

4. Zabawa konstrukcyjna - budka lęgowa.

• Dziecko buduje z klocków budkę lęgową dla ptaka. Zwracają uwagę na to, aby była odpowiednio zbudowana. Wykorzystują wiedzę zdobytą podczas spaceru. Podają nazwę ptaka, dla którego zbudowały budkę.

MIŁEGO DNIA! 😉