Grudzień 1970 na Wybrzeżu - wykład historyczny

Administrator

  W miniony wtorek, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku gościła pracownika gdańskiego oddziału IPN. Celem wizyty dr Piotra Brzezińskiego była prelekcja historyczna dla uczniów klas VIII, dotycząca wydarzeń, jakie miały miejsce na Wybrzeżu w 1970 roku. Tematyka wykładu była tym bardziej wskazana z racji tego, że w roku bieżącym mija 50 lat od pamiętnych wydarzeń w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie czy Elblągu, w wyniku których śmierć poniosło łącznie 45 osób. Młodzież z wielką uwagą wysłuchała prelegenta, który swą wypowiedź wzbogacił niezwykle ciekawą prezentacją. Zawarł w niej niezliczoną ilość zdjęć, które pozwoliły słuchaczom łatwiej przyswoić wiedzę oraz wyobrazić sobie okoliczności wspomnianych wydarzeń.

            Składamy podziękowania Klubowi Historycznemu im. Gen. Stefana  Roweckiego „Grota” Ziemi Chojnickiej za inicjatywę i pomoc w organizacji prelekcji. Celem Klubu jest przekazywanie młodemu pokoleniu wiedzy historycznej oraz rozwijanie pamięci narodowej

Odsłony: 754

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego