Światowy Dzień Zwierząt

Judyta

4 października to Światowy Dzień Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

Z tej okazji przygotowano wystawę konkursową oddziałów zerowych. Konkurs plastyczny – „Moje ulubione zwierzątko” został ogłoszony 24 września i trwał do dziś. Łącznie z dwóch oddziałów zerowych wpłynęły aż dwadzieścia cztery prace. Wystawa tych prac znajduje się na parterze, wchodząc głównymi drzwiami do szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w najbliższym czasie. Będziemy informować na bieżąco, a wyniki umieścimy na stronie niebawem.

Pamiętajmy, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa! „To tylko pies” – mówią. A ja w psie widzę: jego duszę, jego uczucia. Widzę w nim najlepszego przyjaciela i wiernego członka rodziny.


Odsłony: 597

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego