2 kwietnia zaświeć na niebiesko!

Marta K.

Czy wiecie, że 2 kwietnia jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu?

Bądźmy solidarni z osobami mającymi autyzm!

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

Jedną z nich jest „Polska na Niebiesko” – coroczna kampania społeczna organizowana przez Fundację JiM o zasięgu ogólnopolskim. Akcji towarzyszy kampania medialna i online za pomocą strony internetowej: https://www.polskananiebiesko.pl/.

Z kolei kampania „Dzieciństwo bez przemocy, dorosłość bez lęku” została przygotowana przez obywatelską inicjatywę „Chcemy Całego Życia” oraz organizacje partnerskie. Na portalu https://www.facebook.com/ChcemyCalegoZycia/ publikowane są historie osób w spektrum autyzmu i ich bliskich.

A czy wiecie, że zaburzenia ze spektrum autyzmu zostały zdiagnozowane u najskuteczniejszego strzelca w historii FC Barcelony – Messiego?

Prawdopodobnie zaburzenia ze spektrum mieli także: Isaac Newton, Andy Warhol, Albert Einstein, Alfred Hitchcock i Wolfgang Amadeusz Mozart (źródło: https://twojezdrowie.rmf24.pl/czlowiek/dziecko/news-autyzm-dolegliwosc-geniuszy,nId,2467770)

Zachęcamy do zapóźnia się z grafikami udostępnionymi przez https://www.facebook.com/pedagogmichalina

 

 

Odsłony: 140

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego