Dyktando zimowe - sposób na nudę w czasie ferii.

Agnieszka

Co można robić w domowym zaciszu w czasie zbliżających się ferii? Można udowodnić znajomość ortografii i oddać się rywalizacji o nagrody rzeczowe! Do ciekawej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zachęca serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Dyktando Zimowe rozpoczęło się wraz z początkiem świątecznej przerwy w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w portalu będą sukcesywnie pojawiać się następne dyktanda konkursowe. W sumie przewidziano ich sto! Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego uczestnik otrzyma odpowiednią liczbę punktów. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas rozwiązania dyktanda – im krótszy, tym lepiej.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Popularność serwisu jednoznacznie wskazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie sięgają po niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogli wybrać zestawy LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Natomiast uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, dostaną książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby nikt nie został bez nagrody. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie miesięczny dostęp próbny do portalu Legimi.

Konkurs prowadzony jest w całości online, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zapraszamy do rejestrowania się w serwisie Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Odsłony: 113

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego