Klasa 1a pamięta o dokarmianiu ptaków

Judyta

    Uczniowie 1a kochają przyrodę i zwierzęta, dlatego rozumieją konieczność niesienia pomocy zwierzętom w czasie zimy. Pamiętają zwłaszcza o dokarmianiu ptaków. Wiedzą, że zima to ciężki czas, zwłaszcza dla skrzydlatych przyjaciół. W czasie zajęć z edukacji przyrodniczej rozmawiali więc o konieczności niesienia pomocy zwierzętom zimową porą. Dowiedzieli się, że kiedy na dworze jest dużo śniegu, to ptaki mają trudności ze znalezieniem pożywienia pod grubą warstwą śniegu, a poszukiwania jedzenia pochłaniają dużo energii. To dlatego właśnie przylatują w pobliże naszych domów, bo liczą na naszą pomoc.

Dzieci przejęte losem ptaków, korzystając ze wskazówek nauczyciela, przygotowały w domu przysmaki dla ptaków w postaci kul ze smalcu i różnych nasion. Pamiętały o tym, że smalec nie może być solony! Gotowe kule zawiesiły na drzewach i w karmnikach w pobliżu swoich domów. W zamian będą mogły obserwować ptaki, które odwiedzą ich „ptasią stołówkę”. Zobaczcie, jakie to proste!!!

Jeżeli jednak zdecydujecie się dokarmiać ptaki, to musicie to robić systematycznie, bo ptaki szybko przyzwyczajają się do miejsca. Nie może się więc zdarzyć sytuacja, że zastaną pustą „stołówkę” i będą musiały poszukać nowego miejsca.

 

Odsłony: 109

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego