Medale dla młodzieżowych drużyn piłki ręcznej „Dwójki”

Judyta

W piątek, 25 września, w Hali Sportowej im. R. Bruskiego odbyło się wręczenie medali młodzieżowym drużynom piłki ręcznej czerskiej „Dwójki”. W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Maciej Jakubowski, którzy dokonali dekoracji młodych szczypiornistów.

Jako pierwsi medale otrzymali chłopcy rocznika 2007, którzy w Pomorskiej Lidze Piłki Ręcznej zajęli 3 miejsce na 18 startujących zespołów. Królem strzelców tych rozgrywek został Michał Linda (81 rzuconych bramek). Następnie Burmistrz udekorował zawodników rocznika 2008 srebrnymi medalami (Liga składała się z 13 zespołów). Również w tym roczniku udało się wywalczyć tytuł króla strzelców, który przypadł  Olivierowi Sarnowskiemu. Zawodnik  dodatkowo wzmacnia swoją grą starszych kolegów. Trenerem obu drużyn jest Piotr Fryca.

W tym sezonie Związek Piłki Ręcznej przekazał medale bezpośrednio do szkół i klubów z prośbą o ich uroczyste wręczenie. Największym ofiarodawcą jest Gmina Czersk, bez pomocy której sukcesy Aktywnej Dwójki Stowarzyszenie Barka byłyby niemożliwe.

 

Odsłony: 235

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego