Euroweek - obóz językowy

Judyta

     W pierwszym tygodniu wakacji pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku uczestniczyła w obozie językowym EUROWEEK. W tym roku był to już siódmy – wakacyjny wyjazd uczniów z naszej szkoły. Miejscem obozu była miejscowość Lądek Zdrój – klimatyczne sudeckie uzdrowisko. Bezpośrednie otoczenie lasów, czyste powietrze, potoki górskie, brak masowego ruchu turystycznego pozwoliło nam na prawdziwy relaks, wypoczynek i regenerację sił.

Głównym założeniem  wyjazdu jest doskonalenie komunikacji w języku angielskim, dlatego wszystkie zajęcia na EuroWeeku prowadzone są właśnie w tym języku  przez wolontariuszy z całego świata. Może trudno w to uwierzyć, ale siedem dni spędzonych w Lądku Zdroju wystarczyło nam do stworzenia niesamowitej więzi z tymi inspirującymi ludźmi. Pomimo różnic kulturowych jakie nas dzielą, zaledwie w kilka dni staliśmy się grupą dobrych znajomych.

Jedną z najważniejszych części obozu była zabawa. Zapomnieliśmy o nudnym siedzeniu w ławce. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier, zabaw i praktycznych ćwiczeń.  Każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania historii, tradycji i kultury (w tym muzyki i tańców narodowych) z krajów wolontariuszy.

Podczas naszego pobytu dwukrotnie odwiedziliśmy centrum lądeckiego zdroju wraz z pijalnią wód i przyległym parkiem zdrojowym. W wolnej chwili wyruszyliśmy także na szlak prowadzący do pięknej formacji skalnej Trzy Baszty, Skalny Mur i Skalna Brama. Doszliśmy również do ruin zamku Karpień. Ścieżka na wzgórze Karpień była wąska, leśna i miejscami dość stroma. Ruin zostało niewiele, ale z murów widoczna była piękna panorama ze Śnieżnikiem w roli głównej.

Spędziliśmy razem bardzo udany i naprawdę owocny tydzień!

Opiekunkami tegorocznej grupy były panie: Beata Gąsiorowska, Agnieszka Kozłowska, Judyta Sikorska i Anna Stosik.

Dziękujemy!!!

 

 

 

Odsłony: 815

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego