Sukces literacki Jakuba Chabowskiego

Administrator

 

   Jakub Chabowski uczeń klasy VIII a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czerskuzostał laureatem  XVIII Powiatowego Konkursu Literackiego, którego  organizatorami  są:   Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach, Chojnickie Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz redakcja  „Czasu Chojnic”. Tematem tegorocznej edycji konkursu było odniesienie się do słów księdza Jana Twardowskiego: „ Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”.

   Na konkurs wpłynęło 51 prac  uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum z 12 szkół z powiatu chojnickiego. Jury nagrodziło siedmioro uczestników konkursu, a  w gronie laureatów znalazł się także Jakub. Komisja konkursowa doceniła jego reportaż „Nadzieja nigdy nie umiera”, w którym Kuba przedstawił losy rodziny Galikowskich z Malachina, odzwierciedlające myśl Jana Twardowskiego. Jurorzy ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach przyznali Kubie wyróżnienie. Warto podkreślić, że Kuba otrzymał wyróżnienie także w ubiegłorocznej edycji tego przeglądu literackiego.

  Jakub wraz z opiekunką pracy Alicją Koprowską wziął udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu , które  odbyło się w siedzibie redakcji „Czasu Chojnic”. Zgodnie z regulaminem redaktor naczelna tej gazety każdego roku przyznaje swoją nagrodę w tym konkursie. W tym roku Nagrodę „ Czasu Chojnic” z rąk Ramony Wieczorek- Frymark otrzymał właśnie Jakub Chabowski. Nagrodzona praca ukaże się w „Czasie Chojnic”, co już samo w sobie jest dużym sukcesem i bardzo ważną nagrodą, a przede wszystkim niezapomnianą przygodą dziennikarską młodego twórcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 590

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego