Europejskie Centrum Solidarności, Westerplatte - wyjazd w ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego

Judyta

7 maja uczniowie klas trzecich objętych innowacją pedagogiczną z języka angielskiego oraz klasa siódma odwiedzili Gdańsk, gdzie spędzili intensywny wtorek z językiem angielskim i nie tylko…

Przed południem zwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności - nowoczesną instytucję kultury, miejsce z największą ekspozycją pokazującą naszą najnowszą historię. Był to dla nas bez wątpienia spacer pełen emocji i refleksji. Wierzymy, że demokracja, społeczeństwo otwarte i solidarne, kultura dialogu – zachowają swoją atrakcyjność i aktualność.

Po krótkiej przerwie przemieściliśmy się na Westerplatte, które stanowi niezwykle istotny punkt na historycznej mapie Wybrzeża i Polski. Zwiedzanie tego miejsca odbywało się jednak w niecodzienny sposób, za sprawą edukacyjnej gry terenowej. Uczniowie zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy i wyposażeni w mapy oraz karty pracy w języku angielskim. Okolice Westerplatte stały się planszą gry, a zespoły uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek "wchodząc" w przeszłość tego rejonu. Uczniowie odkrywali wartownię, ruiny koszar czy schron, a także liczne wystawy świadczące o bohaterskich czynach polskich żołnierzy.

Wszystkie drużyny pomyślnie rozwiązały większość postawionych przed nimi zadań. Odkrywanie zagadek ukrytych w terenie było bez wątpienia dla każdego z uczniów wspaniałą przygodą i przyczyniło się do poszerzenia wiedzy językowej i historycznej.

Pomnik Obrońców Wybrzeża to symbol odwagi, honoru, odpowiedzialności i bohaterstwa Polaków. Niezwykle istotne zatem jest pokazanie, szczególnie młodemu pokoleniu, sensu tego wysiłku, by pamięć o wielkim dziele Westerplatczyków nigdy nie zginęła.

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu Stowarzyszenia Aktywna Dwójka – dziękujemy.

 

 

Odsłony: 646

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego