Sukces Marzeny Leper i Pawła Brzezińskiego

Administrator

Sukces Marzeny Leper i Pawła Brzezińskiego

w XVIII Międzygminnym Konkursie Matematycznym!

Pod koniec marca w LO im. Wincentego Pola odbył się już XVIII Międzygminny Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjum. W tym roku po raz pierwszy przystąpili do niego również uczniowie kończący szkołę podstawową. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i międzygminnego. W etapie szkolnym uczestniczyło 20 okolicznych szkół, a do finału, który odbył się 29 marca w LO w Czersku, zakwalifikowano 44 uczniów z 12 ościennych szkół: Karsina, Łęga, Zblewa, Czarnej Woda, Brus, Śliwic, Szlachty, Bytoni, Kalisk, Rytla, Społecznej Szkoły Podstawowej oraz SP2 w Czersku. Do finału zakwalifikowało się aż 10 uczniów z naszej szkoły: Marzena Leper, Martyna Leszczyńska, Paulina Pestka, Kinga Czapiewska, Dominik Wardyn (uczniowie klasy III c) oraz Paweł Brzeziński, Jakub Chabowski, Iwona Tuszkowska, Nikola Szwedowska, Michał Siedlecki z klasy VIII a.

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu matematycznego zdobyła Marzena Leper z klasy IIIc gimnazjum, drugie miejsce wywalczył Paweł Brzeziński z klasy VIIIa, V miejsce uzyskała Martyna Leszczyńska również z III c.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a także wszystkim uczestnikom matematycznej rywalizacji. Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali, że matematyka nie jest im obca. Mamy nadzieję, że najstarsi uczniowie zarażą zamiłowaniem do matematyki swoich młodszych kolegów.

Odsłony: 663

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego