Mamy dwie laureatki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych!

Administrator

Mamy dwie laureatki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych!

Uroczystą galą, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, podsumowało tegoroczne osiągnięcia uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych, organizowanych przez Pomorskiego Kuratora. Dla uczniów szkoły podstawowej wręczenie zaświadczeń laureatom odbyło się w czwartek, 4 kwietnia, w Sali Konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej. Natomiast uroczystość podsumowania konkursów dla uczniów oddziałów gimnazjalnych zorganizowano następnego dnia w legendarnej Sali BHP w Gdańsku. W obu uroczystościach uczestniczyli: pani wicekurator Małgorzata Bielang, dyrektorzy szkół oraz przewodniczący Wojewódzkich Komisji Konkursowych, rodzice, nauczyciele no i oczywiście zaproszeni na tę uroczystość laureaci konkursów wojewódzkich. Najlepsi uczniowie musieli przebrnąć zwycięsko przez 3 etapy konkursu: szkolny, rejonowy i wojewódzki, mierzając się z zadaniami dalece wykraczającymi poza ramy programowe.

W czwartkowej uroczystości wzięły udział Lucienne Mizyk – uczennica klasy VIIId Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku wraz ze swoją opiekunką panią Małgorzatą Kosobucką. Lucienne uzyskała tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych i z rąk pani wicekurator, odebrała zaświadczenie potwierdzające uzyskanie tak zaszczytnego tytułu.

Na piątkową galę zaproszono Marzenę Leper z klasy III c gimnazjum, która znalazła się w gronie najlepszych matematyków województwa pomorskiego, uzyskując w etapie wojewódzkim 24 punkty na 25 możliwych do zdobycia. Marzena zdobyła tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów. Marzena, to nie jedyna matematyczka, która uzyskała tak imponujący wynik. Tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych zdobył w tym roku Paweł Brzeziński z klasy VIII a. Paweł zaliczył test finałowy w 75 % i zabrakło mu tylko 1 punkta do tytułu laureata. Zarówno Marzena jak i Paweł to podopieczni Justyny Prolejko.

Tytuł laureata wojewódzkiego konkursu uprawnia Marzenę i Lucienne do otrzymania klasyfikacyjnej oceny celującej z danego przedmiotu, jak również przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej szkoły średniej, niezależnie od kryteriów naboru, a także zwolnienie z danej części egzaminu zewnętrznego.

Cieszy nas fakt, że mamy w naszej szkole uczniów tak ambitnych i pracowitych. Zdobyta wiedza i doświadczenie konkursowe z pewnością pozwolą na osiągnięcie kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że szerokie horyzonty dopiero się przed Wami otwierają. Uczniom i ich Rodzicom życzymy wytrwałości w dążeniu do celów oraz wszelkiej pomyślności na kolejnym etapie edukacyjnym.

 

 

Odsłony: 556

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego