Jeszcze jedna wycieczka.

Agnieszka

 

 

Klasy V d i V a pod opieką wychowawczyń: p. Renaty Kaszubskiej, p. Alicji Koprowskiej oraz p. Judyty Sikorskiej uczestniczyły w wycieczce do kina w Chojnicach. Seans odbył się w przytulnym kameralnym kinie „Kingsajz”, gdzie specjalnie dla nas wyświetlono mądry, wzruszający i poruszający film  „Chłopiec z burzy”, będący adaptacją kultowej książki Colina Thiele pod tym samym tytułem, opowiadającej o przyjaźni chłopca z pelikanem. Problemy, które zostały  poruszone w tym filmie, na pewno staną się tematem niejednej dyskusji a także niejednej lekcji –i  to nie tylko wychowawczej.

 Żadna wycieczka nie może się obejść bez wizyty w restauracji "McDonald s", tak  więc również i my- zgodnie z tą wycieczkową tradycją- udaliśmy się tam, aby po niewątpliwej uczcie duchowej posilić też nasze ciała.

 W drodze powrotnej z wieży widokowej obejrzeliśmy krajobraz po nawałnicy, a więc śmiało możemy powiedzieć, że ten dzień upłynął nam na refleksji nad związkiem ludzkiego życia  z naturą, która bywa przyjacielem człowieka, ale bywa też jego wrogiem.

 

Odsłony: 240

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego