„Niepodległej” ciąg dalszy …

Administrator

W piątkowe przedpołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku oraz członkowie Teatralnej Grupy M dwukrotnie wystąpili na scenie Chojnickiego Centrum Kultury. Uczniom  chojnickich szkół zaprezentowany został spektakl „A to historia” przygotowany na obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i premierowo pokazanej czerskiej publiczności 11.XI.2018 r.

Widzów powitała dyrektor Ośrodka Kultury w Łęgu pani Małgorzata Skwarek.

Spektakl ubrany w kolorową multimedialną scenografię i „malowany” wspaniałą muzyką, powstał wg scenariusza Piotra Kukuły i udostępniony został przez Warsztaty Teatralne z Chicago, których dyrektorem jest Agata Paleczny. Reżyserem czerskiego przedsięwzięcia jest p. Katarzyna Thiede , oprawą techniczną zajęli się p. Jarosław Grzelak i p. Grzegorz Orlikowski, a kostiumy przygotowała p. Danuta Stawicka.

Młodzi widzowie i ich  opiekunowie entuzjastycznie przyjęli przedstawienie, podczas którego mieli możliwość przeniesienia się w zamierzchłe czasy państwa Piastów, stanąć na wzgórzu pod Grunwaldem  przespacerować się po Wawelu, czy znaleźć się w ruinach powstańczej Warszawy ……

Serdeczne podziękowania kierujemy do CHCK oraz Urzędu Miejskiego w Czersku, za umożliwienie prezentacji uczniowskich talentów spektaklu i zorganizowanie dojazdu na występ.

Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia możliwość obejrzenia tego spektaklu, gdyż „… historia lubi się powtarzać.”

Odsłony: 236

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego