Półfinał Ligi Matematycznej w Słupsku

Administrator

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku  

na półfinałach Ligi Matematycznej w Słupsku!

Od października do grudnia trwały eliminacje do  konkursu Ogólnopolska Liga Matematyczna organizowanego przez  Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej oraz            I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku. Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w tym konkursie. Każdy uczestnik musiał wykazać się znajomością różnorodnych zadań matematycznych, wykraczających dalece poza ramy programu nauczania. I etap konkursu trwał trzy miesiące. Co miesiąc uczestnicy rozwiązywali pięć, przygotowanych przez komisję konkursową, zadań. Po każdej serii na stronie internetowej pojawiała się lista uczniów z ilością zdobytych punktów. Po trzech etapach do półfinału zakwalifikowało się 12 uczniów Szkoły Podstawowej oraz 5 uczennic z klasy III gimnazjum.

26 lutego odbył się w Słupsku półfinał Ligi Matematycznej, w którym naszą szkołę i gminę Czersk reprezentowali: Gabriel Drelak z kl. IV a, Dawid Kiedrowski, Hubert Nieżurawski – uczniowie klasy V a,  Marta Cisewska z VI a, Martyna Klaman, Bartosz Pestka, Kamil Gołuński kl. VII a, Paweł Brzeziński, Jakub Chabowski, Nikola Szwedowska, Iwona Tuszkowska  - uczniowie klasy VIII a,  oraz Marzena Leper, Paulina Pestka, Kinga Rafińska, Martyna Leszczyńska i Kinga Czapiewska – gimnazjalistki z kl. III c. Do półfinału zakwalifikowała się również Aleksandra Kroplewska z Va. Uczniów  klasy IV a, V a i VII a przygotował pan Andrzej Kiedrowski, VIII a i III c – pani Justyna Prolejko natomiast kl. VI a  - pani Izabela Zaborowska.

W półfinale każdy uczestnik w ciągu 90 minut rozwiązywał  zestaw złożony z pięciu zadań wykraczających poza program matematyki. Wyniki zostaną ogłoszone niedługo.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie powalczą w zmaganiach finałowych, które zostaną przeprowadzone pod koniec marca w Instytucie Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i kwalifikacji do finału.

 

 

 

Odsłony: 230

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego