Dzień Języków Obcych

Judyta

W najbliższy piątek 15 marca z okazji zbliżającego się Dnia Języków Obcych  zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

Tematyką przewodnią tego dnia będzie Święty Patryk, a jak wiemy, Dzień Świętego Patryka jest zielonym świętem. Ludzie ubierają się wówczas na zielono i pomarańczowo, przyczepiają sobie do ubrań koniczynki. Zadbajmy o to by i u nas w szkole tego dnia było zielono i pomarańczowo i przyłączmy się do wspólnej akcji „Be an Irish for a Day”.

Znajdźcie w swojej garderobie coś zielonego, ubierzcie się i bawcie się wesoło. Jeśli nie masz ubrań koloru zielonego, przypnij zielony listek koniczynki wycięty z papieru lub wykonaj inny gadżet charakterystyczny dla Irlandii. Wykaż się pomysłowością.

Na parterze szkoły przygotujemy dla Was wystawę prac uczniów klas pierwszych i drugich (irlandzkie koniczyny) oraz czwartych i piątych (skrzaty – Leprechaun).

Podczas długich przerw odbędzie się kiermasz słodkości „Irish Sweet Shop”, gdzie za symboliczną złotówkę będzie można skosztować różne łakocie w kolorze zielonym, pomarańczowym i białym (ciasteczka, babeczki, galaretki, napoje itp.).

Tego dnia zapraszamy do kolejnych zmagań uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum, którzy zakwalifikowali się do II etapu Szkolnego Konkursu Wiedzy o USA.

Pamiętajmy – 15 marca – kolor zielony i pomarańczowy!!!

Odsłony: 200

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego