Klasy 2a i 2c w "Wiosce Indiańskiej"

Judyta

W środę, 15 czerwca, klasy 2a i 2c wybrały się na „zieloną szkołę” do Wioski Indiańskiej w Żukowie.

Wszyscy punktualnie przybyliśmy na miejsce zbiórki w szkole i po omówieniu zasad bezpiecznego zachowania się w czasie wycieczki, udaliśmy się autokarem do Żukowa koło Rytla. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy od razu podzieleni na dwie grupy i pilnie uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych. Zajęcia prowadziły panie w tradycyjnych strojach indiańskich. Dowiedzieliśmy się, kim są Indianie, gdzie mieszkają i kto im nadał taką nazwę. W tipi, namiocie indiańskim, przy tajemniczych dźwiękach, Indianka nadawała nam imiona indiańskie i malowała twarze. Tak przygotowani mogliśmy podjąć się następnych zadań, związanych z życiem codziennym Indian. Pod czujnym okiem Wodza uczyliśmy strzelać się z łuku do tarczy i nawet nieźle nam to wychodziło. Następnie samodzielnie wykonywaliśmy indiańskie pióropusze i naszyjniki. Potem każdy z nas przygotował własnoręcznie chlebek z prastarego przepisu Indianki. Po zakończonych zajęciach, zjedzonej zupie pomidorowej i pysznej drożdżówce, mogliśmy spędzić chwilę czasu na wspólnej zabawie na świeżym powietrzu.

Czas spędzony w wiosce minął nam bardzo szybko i ani się nie obejrzeliśmy, a musieliśmy już wracać do domu. Ten miły, letni, wyjazdowy dzień szkolny przeniósł nas już trochę w klimaty wakacyjne.

H. Ważna

 

Odsłony: 41

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego