Wyniki Szkolnego Konkursu "Rozumiem, co czytam"

Marta K.

Na początku czerwca uczniowie reprezentujący klasy drugie i trzecie wzięli udział w Szkolnym Konkursie „Rozumiem, co czytam”. Tegoroczna edycja konkursu została zorganizowania we współpracy z Nadleśnictwem Czersk.

Drugoklasiści zmierzyli się z tekstem dotyczącym życia i rozwoju żab, z kolei trzecioklasiści czytali tekst o mieszkańcach lasu. Po zapoznaniu się z tekstem wszyscy uczestnicy konkursu przystąpili do rozwiązywania testu.

W kategorii klas drugich miejsce pierwsze uzyskały ex aequo Konstancja Warnke (2 b) i Lena Wybrańska (2 c). Na drugiej pozycji uplasował się Mikołaj Węsierski (2 a).

Wśród trzecioklasistów pierwsze miejsce wywalczył Marcel Bartosz (3 c), drugie Kamila Elak (3 c), a trzecie Maja Kaszubowska (3 b).

Narody książkowe, które otrzymali laureaci, zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Czersk.

Upominki dla pozostałych uczestników konkursu (Zuzanna Sikora, Klaudia Kiedrowicz, Kornelia Gromowska, Maja Wilczewska, Anastazja Janiszewska, Milena Czapiewska) zapewniła Szkoła.

Wręczenie nagród miało miejsce 13 czerwca.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie! Zapraszamy do uczestnictwa w jego kolejnych edycjach!

Organizatorzy: M. Pruska-Rekowska, M. Kordys (SP2), A. Sabiniarz (Nadleśnictwo Czersk).

Odsłony: 75

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego