X Gminny Konkurs Języka Angielskiego "Master of English"

Judyta

6 czerwca odbyła się dziesiąta edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego „Master of English”. Sprawdzał on kompetencje językowe uczniów najstarszych klas szkół podstawowych w naszej gminie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwsza część - pisemna, w której brali udział wszyscy uczestnicy i rozwiązywali test pisemny. Obejmował on wiadomości z zakresu gramatyki i słownictwa, a także pracę z tekstem czytanym i słuchanym. W drugim etapie (część ustna) uczestniczyła grupa uczniów wyłoniona podczas pierwszego etapu. Każdy z uczestników odpowiadał na kilka pytań wybranych z listy.

Po zaciętej i wyrównanej walce dwóch uczniów z naszej szkoły zajęło czołowe miejsca: Kajetan Ebertowski z klasy 8b uplasował się na pierwszej pozycji, natomiast Wiktor Gradowski, także z klasy 8b zajął czwarte miejsce - gratulujemy! Dziękujemy również za reprezentowanie „Dwójki” Karolinie Aleksiuk z klasy 8b i Amelii Zawojskiej z klasy 8c.

Organizatorem tegorocznej edycji konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku - dziękujemy za gościnę, wspaniałą atmosferę i pyszny tort!

J.Sikorska

 

Odsłony: 91

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego