Finaliści XXI Ogólnopolskiego Konkursu „Liga Matematyczna”

Judyta

19 maja 2022 odbyło się w Słupsku uroczyste wręczenie nagród laureatom XXI edycji Ogólnopolskiej Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego - konkursu organizowanego przez Akademię Pomorską w Słupsku. Z powodu pandemii w tym roku w uroczystości podsumowania i wręczenia nagród wzięli udział tylko laureaci. W XXI edycji konkursu uczestniczyło 646 uczniów. Do ścisłego finału zakwalifikowało się około 60 najlepszych matematyków w każdej z trzech grup wiekowych. W zmaganiach finałowych uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą matematyczną, dalece wykraczającą poza ramy programowe. O miejscach na podium zdecydowała łączna liczba punktów uzyskanych przez uczestników po trzech etapach korespondencyjnych, etapie półfinałowym, przeprowadzonym w marcu oraz etapie finałowym, który odbył się pod koniec kwietnia w Akademii Pomorskiej w Słupsku. W tym roku szkolnym do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku.

Tytuły Finalisty XXI Ogólnopolskiego Konkursu „Liga Matematyczna” w klasach VII – VIII zdobyli: Dawid Kiedrowski z kl. VIII a i Gabriel Drelak z klasy VII b, (opiekun A. Kiedrowski). W kategorii uczniów klas IV – VI tytuł finalisty wywalczył Alan Szwedowski z kl. V a (opiekun J. Prolejko). Do finału wojewódzkiego zakwalifikował się również Hubert Nieżurawki z kl. VIII a, który uzyskał maksymalną liczbę punktów w etapie półfinałowym. W półfinale naszą szkołę reprezentowała również Emilia Cysewska z V a.

Tegorocznym finalistom gratulujemy sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do jak najlepszych wyników. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom, wspierającym dzielnie swoje pociechy oraz nauczycielom, którzy pomagają uczniom w zdobywaniu wiedzy. Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Mat. SP2 Czersk

Odsłony: 77

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego