Konkurs „Przyroda wokół nas”

Marta K.
W piątek 13 maja uczniowie klas Ic i IIIc wzięli udział w XXVI. edycji konkursu „Przyroda wokół nas”, którego organizatorem był Tucholski Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Tuchola. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu było „Chronimy dzikie zapylacze”. Etap I miał formę pisemnego testu, w którym uczestnicy wykazali się wiedzą dotyczącą dzikich zapylaczy oraz znajomością walorów przyrodniczych i turystycznych Tucholskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Tuchola. 🌳🌲 Ponadto każda z klas przygotowała dodatkowo hotele dla owadów, które posłużą jako pomoc gniazdowa dla dzikich pszczół. W ten sposób przyczynią się do aktywnej ochrony dzikich pszczół.🐝
Drużyna trzecioklasistów, z najwyższą ilością punktów, przeszła do kolejnego etapu, który odbędzie się 9 czerwca w Pile. 🥇 Natomiast pierwszoklasiści uzyskali wysoki wynik, jednak niewystarczający by zakwalifikować się do kolejnego etapu. Gratulujemy! 👏💪👍
 
MPR
 
 
Odsłony: 112

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego