Klasowy dzień gier w 2a

Agnieszka

W piątek, 1 marca , dzień szkolny w 2a wyglądał nieco inaczej. Uczniowie mogli przynieść na zajęcia swoje ulubione gry. Nie były to gry komputerowe, tylko zwykłe „planszówki”, takie jak: „Mistrz wiedzy”, „Wiem”, „5 sekund”, „Chińczyk”, „Domino”, „Dobble”, „Bądź szybki”.

            Cały tydzień rozmawialiśmy o różnych sposobach spędzania wolnego czasu. I tak znaleźli się wśród nas wielbiciele książek, którym podoba się spędzanie czasu poza szkołą na czytaniu różnych opowiadań, bajek, książek przygodowych, czy też przyrodniczych i innych. W kolejnym dniu opowiadaliśmy o tym, jakie programy wybieramy zasiadając przed telewizorem, który również wypełnia nam czas wolny. Nie zabrakło wśród nas i takich, którzy najchętniej jednak spędzają wolne chwile przy komputerze, grając, wyszukując ciekawe informacje itp. Mówiąc o telewizji 

i komputerze przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego i rozsądnego korzystania z nich. I wreszcie w piątek mogliśmy porozmawiać o grach, w które chętnie gramy. Powiedzieliśmy też sobie,  jak należy zachowywać się w przypadku wygranej i przegranej.

            Na zakończenie zajęć stwierdziliśmy, że gry planszowe to bardzo dobry sposób spędzania wolnego czasu z kolegami i koleżankami, ale również z rodziną.

H.W.

Odsłony: 141

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego