Klasowe obchody „Dnia Bezpiecznego Internetu”

Agnieszka

We wtorek, 9 lutego, uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych oraz podniesienia świadomości na temat niebezpieczeństw czyhających w sieci. Uzyskali szczegółową wiedzę m.in. na temat „hejtu”, „cyberprzemocy” oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, wykazywali duże zainteresowanie poruszaną tematyką, dzielili się własnym doświadczeniem i wiedzą.

Z rozmów podczas zajęć wynika, iż uczniowie nie spotkali się z przejawami „cyberprzemocy”. Wiedzą, że korzystając z zasobów sieciowych muszą przestrzegać regulaminów portali i zasad bezpieczeństwa. Mają świadomość, że muszą stosować zasadę ograniczonego zaufania, nie podawać nieznajomym informacji osobistych i dotyczących rodziny. Jednocześnie dostrzegli możliwości wspomagania własnej nauki, ale również dobrej rozrywki. Wiedzą, gdzie zwrócić się o pomoc, gdy coś ich zaniepokoi.  Uczniowie mają świadomość, że w razie zagrożenia mogą liczyć na pomoc Rodzica i Nauczyciela, którzy „pomogą rozwiązać każdy internetowy problem”.

Z uśmiechem na twarzy dzieci zilustrowały zapamiętane przez siebie zasady dotyczące właściwego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

 

 

Odsłony: 131

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego