KLASOWA WIGILIA W 3A

Agnieszka

         

20 grudnia już po raz trzeci mogliśmy obchodzić naszą wspólną klasową wigilię. To był moment, na który każdy z nas niecierpliwie czekał.

         Gdy z samego rana przekroczyliśmy próg naszej klasy, zobaczyliśmy pięknie udekorowany stół. Wspólnie stawialiśmy talerzyki i kładliśmy różne przygotowane przez naszych rodziców słodkości świąteczne. Zanim zasiedliśmy do stołu, zaśpiewaliśmy wspólnie  kolędę i złożyliśmy sobie życzenia. Potem zajęliśmy miejsca przy stole i zadzwoniliśmy do naszego chorego kolegi, aby Jemu również przekazać najlepsze świąteczne życzenia.  Później mogliśmy już częstować się smakołykami. Po zakończonej słodkiej uczcie zasiedliśmy przy choince, przy której czekały na nas prezenty. Jak przystało na taki dzień, dalej wspólnie śpiewaliśmy znane nam kolędy. Zorganizowaliśmy nawet mini konkurs śpiewania kolęd i pastorałek przy choince, a dziewczęta zatańczyły także świąteczny taniec. Po klasowej wigilii poszliśmy na  uroczysty apel i obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu klasy 3b.

         Po jasełkach wróciliśmy do klasy i widać było, że już wszyscy byliśmy myślami w swoich domach, gdzie czekały nas kolejne przeżycia i prezenty. Myśleliśmy już o czasie, który mogliśmy beztrosko spędzić w gronie rodziny.

H.W.

 

  

Odsłony: 191

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego