II miejsce w Gminnym Turnieju w Bocce!

Agnieszka

          W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Turnieju w Bocce. Bocce jest to gra polegająca na rzutach kulami. Każda drużyna posiada cztery kule: kule koloru czerwonego - jedna drużyna, kule koloru zielonego - druga drużyna. W grze bierze udział jeszcze jedna kula -  biała, zwana palliną lub świnką. Jest ona mniejsza od pozostałych. Partię rozpoczyna losowo wybrana drużyna wyrzuceniem palliny w pole gry. Następnie ten sam zawodnik wprowadza dużą kulę, tak aby ta zatrzymała się jak najbliżej palliny. Wygrywa drużyna, która najwięcej „swoich” kul umieści w pobliżu małej.

          Bocce jest bardzo wciągającą zabawą, ponieważ oprócz celności liczy się również koncentracja i taktyka. I choć nie jest zbyt dynamiczna, skłania do wykonania różnych przysiadów, pochyleń i skłonów - służy zatem utrzymaniu kondycji fizycznej.

W Gminnym Turnieju wzięło udział 6 drużyn: ZSS nr 3, ŚDS, WTZ, SP Gotelp, SP nr 1 Czersk oraz nasza szkoła. Rozgrywki miały niezwykle emocjonujący przebieg.

         Nasza drużyna w składzie – Karolina Aleksiuk, Anastazja Jażdżewska, Bartek Landmesser oraz Jakub Zabrocki, po mimo że pierwszy raz przystąpili do turniejowych zmagań, wywalczyli drugie miejsce i zdobyli srebny medal.

Gminny Turniej w Bocce był świetną okazją do integracji, poznania nowych osób oraz dobrej zabawy.

Dziękujemy Panu Stasiowi Pliszce za zaproszenie i za zorganizowanie tak wspaniałego przedsięwzięcia! Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

 

 

Odsłony: 312

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego