UWAGA FANI PIŁKI NOŻNEJ !!!

Agnieszka

W dniu 4 grudnia 2019r. w godzinach popołudniowych rozegrane zostały mecze Szkolnego Turnieju Mini Piłki Nożnej Chłopców klas V- „Turniej Mikołajkowy”. Zawody przeprowadzone zostały w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego  w Czersku.

Celem turnieju było wyłonienie spośród rówieśników grupy chłopców o najwyższych umiejętnościach piłkarskich, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz popularyzacja sportu. Drużyny rozegrały swoje mecze (dwie połowy po 12 min., systemem „każdy z każdym”).

Turniej obfitował w piękną i twardą grę wszystkich zawodników, którzy już  w trakcie rozgrywek na lekcjach   w-fu pokazali swoje umiejętności piłkarskie, siłę i determinację. Wielką rolę odegrało również wyszkolenie techniczne zawodników, którzy swoimi niejednokrotnie fantastycznymi zagraniami wprowadzili w zachwyt przybyłą publiczność składającą się z rodziców i kolegów z klasy. W drugiej części turnieju, po rozegraniu meczów systemem „każdy z każdym”, przyszedł czas na finały. Do rywalizacji  w małym finale o III i IV miejsce przystąpili uczniowie z klasy 5b i 5e. Z kolei w dużym finale spotkali się chłopcy z klasy Vd  i Vc. Po zaciętych meczach i wyrównanej grze I miejsce zajęła klasa Vd przed Vc, Ve– III  miejsce i Vb– IV miejsce.

Sędziami poszczególnych meczów byli nauczyciele  wychowania fizycznego oraz uczniowie naszej szkoły: Jakub  Zabrocki 6b, Bartosz Landmesser 6b i Wojciech Rydzkowski 6b. Uczniowie Ci udowodnili, że przepisy piłki nożnej nie są im obce i jako  młodzi arbitrzy podejmowali sprawiedliwe decyzje  na wysokim poziomie  sędziowskim.

Całość turnieju przebiegała pod czujnym okiem organizatorów turnieju– p. Andrzeja Chlebosza i p. Jacka Sołtysińskiego. 

Kolejny Turniej minipiłki nożnej halowej odbędzie się w lutym 2020, a na boisku otwartym, w maju 2020r. Już teraz zapraszamy chłopców do szlifowania formy przed kolejnymi rozgrywkami.

j.s

 

Odsłony: 366

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego