"Mali ratownicy" z klasy Ib

Agnieszka

Dnia 8 października uczniowie klasy Ib gościli ratownika medycznego pana Mateusza Krzemińskiego. Spotkanie miało na celu kształtowanie już od najmłodszych lat właściwych zachowań w  sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci utrwaliły numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Pod czujnym okiem pana Mateusza  ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami".  Wierzymy, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Naszemu Gościowi bardzo dziękujemy za przybycie do naszej klasy. Dziękujemy!

Zajęcia odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej - ,,Wiem, więc czuję się bezpiecznie”.

M. Krzemińska

 

Odsłony: 519

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego