"Aby zawód nie był zawodem..."

Agnieszka

Dnia 31 czerwca 2019r. pod opieką swoich  wychowawców: Moniki Landowskiej Szpręgi, Bożeny Kuczkowskiej, Łukasza  Wasiniewskiego oraz  Jana  Czechowskiego,  uczniowie klas III gimnazjum kolejny raz wybrali  się na  wycieczkę zawodoznawczą pod hasłem „ Aby zawód nie był zawodem!”.

Tym razem odwiedzili jeden z najstarszych w Czersku, założony w 1947roku,  zakład stolarski „DREWHURT” Pana Krzysztofa Zielińskiego. Część grupy zaś udała się do Pana Leszka Pestki-  właściciela firmy „Pestka Meble”- który już po raz drugi gościł naszą szkołę.

         Po przywitaniu, w  trosce o bezpieczeństwo zwiedzających, właściciele przeprowadzili  krótkie szkolenie zasad BHP. Następnie uczniowie wraz  z opiekunami przeszli całą trasę obróbki drewna, podczas której zobaczyli, jak zwykły kawałek deski zamienia się w pięknie obrobioną deskę- wizytówkę oraz deskę  do krojenia. Zapoznali się m.in. z pracą w nowoczesnej hali na grubościówkach, strugarko-wyrówniarkach, szlifierkach długotaśmowych,   okleinarkach,  frezarce CNC i wielu innych maszynach stolarskich.        Największym jednak zainteresowaniem uczniów cieszył się pokaz pracy artystycznego rzeźbienia elementu przez pracownika zakładu na maszynie CNC. W dalszej kolejności uczniowie odwiedzili lakiernię.

         Młodzi ludzie zostali bardzo ciepło przyjęci i obdarowani pamiątkami. Wszyscy ucieszyli się również ze słodkiego poczęstunku.

         Na zakończenie wizyty  uczniowie otrzymali wykonane  pokazowo produkty  w formie wizytówek zakładu oraz notesy i długopisy  z logo firm.

W tym dniu młodzież odwiedziła  również  firmę SAGO w Malachinie.

Firma SAGO posiada w swojej ofercie duży wybór wózków widłowych marek o udźwigu od 1000kg do 52000kg,  a także  ładowarki kołowe, teleskopowe i wozidła.
Wykonuje także usługi załadunku i rozładunku towarów ponadgabarytowych .

Uczniowie mieli  okazję przyjrzeć się pracy w nowoczesnych zakładach pracy, które w niedalekiej już przyszłości mogą stać się dla niech miejscem praktyk zawodowych.

Dyrekcja i nauczyciele bardzo dziękują właścicielom firm za zorganizowanie tak owocnego spotkania.

  

     

Odsłony: 744

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego